Бектеши: Преговорите за влез на Алтернатива во Владата и се при крај, наредната недела и договор за ресори

Преговорите за влез на Алтернатива во Владата се при крај. Најверојатно наредната недела лидерите на политичките партии ќе го објават и договорот што се ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот министер за економија, Крешник Бектеши, денеска извести дека го откажал неговото присуство на форумот на Енергетската заедница во Молдавија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Замрзнување на цените на производите - опасност или спас за граѓаните и економијата? Во ек на енергетската криза кога инфлацијата се заканува владата донесе ...
| | веќе видена | слични

Замрзнувањето на цените на производите е задоцнета мерка. Доколку се сакаше спроведување на замрзнувањето потребно беше да се реагира побрзо, а не да се ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Владата за замрзнување на цените на основните артиккли е времена, ова не е трајно решение, информира економистот и поранешен пратеник, Марјанчо ...
| | веќе видена | слични

Ангел Димитров бизнисмен во емисијата 24 анализа за замрзнувањето на цените, вели дека оваа мерка не би требало да донесе некои турбуленции на пазарот, особено ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за финансии и актуелен претседател на Советот на град Скопје, Трајко Славески смета дека одлуката на владата за замрзнување на цените на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 567 | | | веќе видена

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
сите 221 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 192 | | | веќе видена

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
сите 131 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Преговорите за влез на Алтернатива во Владата и се при крај, наредната недела и договор за ресори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: