БРАТ ЗА БРАТ, ФОРУМ ЗА ЕНЕРГЕТИКА: Македонскиот министер Бектеши не оди во Молдавија оти не била поканета и Република Косово

Македонскиот министер за економија, Крешник Бектеши, денеска извести дека го откажал неговото присуство на форумот на Енергетската заедница во Молдавија. ...
| | веќе видена | слични

Минитерот за економија Крешник Бектеши одбил да учествува на форумот на Енергетската заедница во Молдавија, поради тоа што не е покането и Косово. Ова е втор ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Македонскиот центар „ИТИ/продукција“ денеска објави повик за избор на автор на домашна порака, по повод Светскиот ден на театарот – 27 март. Повикот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1050 | | | веќе видена

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 484 | | | веќе видена

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 271 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 240 | | | веќе видена

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 185 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БРАТ ЗА БРАТ, ФОРУМ ЗА ЕНЕРГЕТИКА: Македонскиот министер Бектеши не оди во Молдавија оти не била поканета и Република Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: