Заев- Гаши: Постигната начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка


По средбата на премиерот Заев со лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на која се договара можен влез на Алтернатива во Владата и за окрупнување на мнозинството, ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на малите политички партии вчера заминаа средбата со Премиерот во заминување Зоран Заев незадовлни дека Алтернатива доби многу повеќе од нив но ...
| | веќе видена | слични

„Сегашното мнозинство обезбеди стабилно мнозинство. Секој го толкува договорот како што сака. Албанците не победуваат, а Македонците не губат позиции. Некои ...
| | веќе видена | слични

Вчеравечер заврши средбата меѓу премиерот Зоран Заев и неговите коалициони партнери во Владата.„На Македонија во овој момент не ѝ се потребни предвремени ...
| | веќе видена | слични

По коалицискиот брифинг што се одржа вчера со премиерот Зоран Заев во врска со влегувањето на Алтернатива во Владата, гостин во денешен Утрински брифинг беше ...
| | веќе видена | слични

Албанците не добиваат а Македонците не губат. Вака лидерот на ДПА Мендух Тачи го коментира последниот развој на настаните со влезот на Алтернатива во владината ...
| | веќе видена | слични

Преговорите и размислувањата во рамки на коалицискиот блок на СДСМ нема да завршат со вчерашниот неочекувано долг состанок во владината зграда. Повеќе помали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
сите 715 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 278 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 148 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери за на 10 февруари ја закажа седницата на која ќе треба да се разгледува предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на ...
сите 351 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев- Гаши: Постигната начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: