Инфицирани со омикрон има насекаде низ светот

Вакцинацијата против коронавирус во многу земји е услов за нормално функционирање. Сепак, се уште има такви кои остро се противат на вакцината. Затоа докторите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Новиот сој на коронавирус, омикрон, се проширил меѓу двајца ревакцинирани патници, додека биле во карантин во хотел во Хонгконг, пишува „Блумберг“. „Надзорните ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Хрватска официјално беа потврдени два случаја на инфекција со новиот сој на коронавирусот – омикрон, лица кои не престојувале во Јужна Африка, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одбраната на 22 годишното момче кое ја прегази 24 радовишанка на раскрсницата кај Сити мол, ќе поднесе жалба на притворот, велат од адвокатскиот тим за ТВ 24. ...
сите 159 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 517 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 321 | | | веќе видена

Испораката доаѓа по посетата на американскиот државен секретар Антони Блинкен на Киев оваа недела поради загриженоста на Киев и неговите западни сојузници за ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфицирани со омикрон има насекаде низ светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: