Ковид-19: Израел ги затвора границите за странци


„Омикрон е помалку опасен од Делта“ – тврди доктор Ентони Фаучи, инфектолог и главен советник на американскиот претседател Џо Бајден. Извештаите од Јужна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЈАР минатиот понеделник потврди 2.300 случаи, а во петокот повеќе од 16.000. Јужноафриканската Република ја засилува подготвеноста на болниците бидејќи новата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
10 копии

Техничката раководителка на Светска здравствена организација за Ковид-19, Марија Ван Керкова изјави дека според првичните информации лицата заразени со сојот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Данска денеска објави дека открила вкупно 183 заразени лица со Омикрон сојот на коронавирус. Земјата во петокот имаше само 18 потврдени случаи и 42 осомничени ...
| | веќе видена | слични

Со доаѓањето на постуденото време, почна да се шири и нов бран на коронавирус во Европа. Повеќето земји воведоа голем број на епидемиолошки мерки, како носење ...
| | веќе видена | слични

Но, Керкова додаде дека е прерано да се зборува за тоа. Ван Керкова наведе дека е потребно време за заразените да поминат низ целиот процес на инфекција и оти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пишува: Мери Јордановска / Извор: Вистиномер Половина од правосилните пресуди кои ги донел Основниот кривичен суд во Скопје, а биле потврдени од повисоките ...
сите 273 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Евентуалната руска инвазија врз Украина би можела да биде „најголемата инвазија“ од Втората светска војна, со оглед на масовното воено присуство на Русија во ...
сите 571 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 777 | | | веќе видена

Мнозинството пратенички групи се „ЗА“ бришење на техничката влада три месеци пред изборите, ама никоја од нив не и' се придружува на ВМРО-ДПМНЕ, да стави ...
сите 454 | | | веќе видена

Фановите на Аки Рахимовски денеска за последен пат се поздравија со фронтменот на култната рок-група „Парни ваљак“. Во негова чест беше кај тревникот пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Нова трагедија во кумановското семејство Филиповиќ. Како што дознава „Слободен печат“, во сообраќајката во која денеска загина пешак на мостот „Гоце Делчев“ во ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19: Израел ги затвора границите за странци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: