Aзески: Без политички консензус, нема економски развој


На Меѓународниот саем, што е во рамки на иницијативата „Отворен Балкан”, со слоган „Еден Балкан, посилен Балкан”, изложуваат над 500 компании од сите земји на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денеска го посети ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на Македонија во Албанија Данчо Марковски, заедно со министерот советник Сашко Ташулов и вториот секретар Блерта Сали, го посети македонскиот штанд ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија и копретседател на Коморскиот инвестициски форум Бранко Азески во придружба на потпретседателката на ...
| | веќе видена | слични

Странските инвестиции во моментов се значаен чинител за економијата на државата. Но, полека треба да се намалуваат затоа што го оптоваруваат буџетот и имаат ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот амбасадор Данчо Марковски, придружуван од министерот- советник Сашко Ташулов и вториот секретар Блерта Сали беа на посета на Македонскиот штандот ...
| | веќе видена | слични

Како што информираат од Комората, во состав на македонската делегација, претставниците на „Пекабеско“ АД Скопје, „ИМВ“ Битола, „Кораб Трница“, „Агро Вардарие“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во програмата на Владата стои дека изборното законодавство ќе биде усогласено со препораките од ОБСЕ/ОДИХР. Отворена е дискусијата и за една изборна единица, ...
сите 430 | | | веќе видена

-ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од Владата да има претставници во работните групи со Бугарија, а доколку и добие покана опозициската партија нема да учествува ...
сите 121 | | | веќе видена

Владата на своја денешна четврта седница го донесе Решението за назначување на копретседавачи и членови во заедничките меѓувладини работни групи за ...
сите 159 | | | веќе видена

МАКЕДОНСКО - БУГАРСКИТЕ ОДНОСИ ОСТАНУВААТ ВО ФОКУСОТ Доминантно разговаравме на кој начин да ја вратиме довербата, изјави премиерот Димитар Ковачевски во ...
сите 392 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Aзески: Без политички консензус, нема економски развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: