Бугарски експерти тврдат дека автобусот на „Беса транс“ бил стар 15-20 години, репариран во Турција


Изгорениот автобус не е стар три, туку најмалку 15-20 години. Овој модел е од 2005 или 2008 година. Ако сопственикот тврди дека тој е стар три години, можно е ...
| | веќе видена | слични

На државниот јавен обвинител, Љубомир Јовевски утринава му заврши кариерата, тврди во својата анализа Милош Милошевски новинар на инфомакс.мк кој од страв од ...
| | веќе видена | слични

Резервоарите на автобусите се заштитени и по правило не треба да дозволат во случај на сообраќајна незгода да дојде до опожарување на автобусот. Но, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Посебна мистерија за истражните органи е бројот на загинатите во трагичната несреќа, со оглед на фактот дека тие на самото место затекнале 44 тела, а не 45, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипа од бугарското Државно јавно обвинителство денеска треба да пристигне во Скопје за подигање на изработените ДНК-профили од роднини на настраданите во ...
| | веќе видена | слични

Дали автобусот на компанијата „Беса транс“ бил стар навистина само три години. Бугарски експерти за автобуси се сомневаат во тоа и велат дека е многу можно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев и претседателот на “Алтернатива” Африм Гаши утре ќе одржат нова средба, во врска со заинтересираноста и на двете страни “Алтернатива” да ...
сите 508 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 474 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 461 | | | веќе видена

Уште една извонредна видео-најава за бараж пресметката на Македонија со Италија во март следната година за пласман на Светското првенство 2022 во Катар. ...
сите 217 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарски експерти тврдат дека автобусот на „Беса транс“ бил стар 15-20 години, репариран во Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: