Германија префрла ковид пациенти во помалку критични области, вклучена е и воената авијација

2 копии

„Саксонија веќе подготви 16 пациенти за преместување во други федерални провинции“, рече саксонската министерка за здравство Петра Кепинг.Сојузната држава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан и водечките германски епидемиолози во петокот бараа итно заострување на епидемиолошките мерки, а сѐ погласни се и ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија би требала да се фокусира на вакциналниот статус на патниците, а не на географските зони во своите правила за домашни и надворешни патувања, ...
| | веќе видена | слични

Сè поголема е поддршката за идејата за воведување задолжителна вакцинација во Германија бидејќи социјалдемократот Олаф Шолц, кој наскоро треба да стане нов ...
| | веќе видена | слични

Германските сојузни покраини постепено воведуваат построги мерки во борбата против ширењето на пандемијата на коронавирусот, а водечките виролози ги повикуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ситуацијата за време на пандемијата не беше толку сериозна како што е сега“, изјавил за Ди Цајт, Лотар Вилер, директор на Државниот епидемиолошки институт ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за здравство повика денеска (вторник) на дополнителни ограничувања во движењето како и нови епидемиолошки мерки со цел да се спречи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 400 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 439 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 495 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија префрла ковид пациенти во помалку критични области, вклучена е и воената авијација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: