Вархеји: БиХ ризикува да загуби 1,5 милијарди евра инвестиции


Премиерот Борис Џонсон за Специјален претставник за Западен Балкан, го назначи поранешниот шеф на британскиот генералштаб Сер Стјуарт Пич. Пич ќе ја преземе ...
| | веќе видена | слични

Сега за сега нема реакции за именувањето на Сер Стјуарт Пич за новиот специјален пратеник за Западен Балкан и да бидам искрена многумина беа затекнати од ова ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон го назначи Стјуарт Пич за специјален претставник за Западен Балкан како дел од континуираната посветеност на Обединетото ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон го назначи Сер Стјуарт Пич за специјален пратеник за Западен Балкан.Тој наведува дека регионот се соочува со најголемата ...
| | веќе видена | слични

Обединетото кралство ја засилува заинтересираноста за Западен Балкан. По првпат, островската држава назначува специјален претставник, кој треба да се грижи за ...
| | веќе видена | слични

Бившиот шеф на Воениот комитет на НАТО, Стјуарт Пич, е назначен од британскиот премиер Борис Џонсон да ја преземе улогата на специјален пратеник на Обединетото ...
| | веќе видена | слични

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, за ситуацијата во БиХ разговарал со претседателот на Русија, Владимир Путин, кој, како што рече, се ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премир Борис Џонсон го именуваше за специјален претставник на неговата влада за западен Балкан сер Стјуарт Пич, висок воен офицер и поранашен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вархеји: БиХ ризикува да загуби 1,5 милијарди евра инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: