Без пари, нема да работат: Од утре најавен прекин на железничкиот сообраќај

Како што изјави Чакаровски за МИА, со овој чекор всушност се реализира нивната најава за прекин на работата доколку до 25-ти во месецот не им биде исплатен ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Патничкиот и товарниот железнички сообраќај во државав втор ден е во целосен прекин, откако машинскиот и извршниот персонал од вчера во 7 часот ја бојкотираат ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 7 часот наутро целосно се прекина железничкиот сообраќај – и патничкиот и товарниот, а како што изјави за „Слободен печат“ Душко Чакаровски, ...
| | веќе видена | слични

Според изјавата на Чакаровски за МИА, ова не е прв пат да одат во штрајк. Со овој чекор всушност се реализира нивната најава дека ќе ја прекинат работата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Левица дава подршка на вработените во Македонски Железници Транспорт кои од денес, со целосен прекин на товарниот и патниот транспорт, ќе го изразат својот ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Македонски Железници Транспорт, Аднан Азизи од Беса, итно да си поднесе оставка поради колапсот на компанијата, бара политичката партија Левица. ...
| | веќе видена | слични

Раководството на МЖ Транспорт изминатите години ја донесе железница до пропаст и девастација на сѐ што постоеше и функционираше порано. Македонските Железници ...
| | веќе видена | слични

Од утрово во прекин е железничкиот сообраќај, а како што вели за „Слободен печат“, Душко Чакаровски, претседател на Синдикатот на машинскиот персонал, тие нема ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски вели дека е длабоко изненаден од игнорантскиот однос и неговото континуираното неповикување на седниците на ...
сите 493 | | | веќе видена

Привремената министерка за регионален развој на Бугарија, Виолета Комитова за БНТ коментира дека на денот на несреќата трхнала кон местото на несреќата на ...
сите 809 | | | веќе видена

Холандија, чиј премиер Марк Руте повеќе се интересира за спасување на Заев и за расправии со Орбан, со деновиве бележи вистинска трескавична пандемија на ...
сите 409 | | | веќе видена

ДНК материјалите, 8 записници од испитани сведоци, и целокупната документација за автобусот од компанијата „Беса транс“ и Министерството за транспорт – јавниот ...
сите 584 | | | веќе видена

Новиот сој на коронавирус, наречен омикрон, првпат беше идентификуван од јужноафрикански научници, но не е сигурно дека првпат се појавил во Јужна Африка. ...
сите 316 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 189 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, во свое име и во име на Владата на Македонија изрази жалење за ужасната трагедија која се случи во Косово.– Нема збор за утеха на ...
сите 410 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без пари, нема да работат: Од утре најавен прекин на железничкиот сообраќај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: