Алтернатива утревечер ќе излезе со став дали ќе биде дел од владината коалиција


Алтернатива утревечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, што беше одложена поради тридневната жалост и автбуската несреќа во ...
| | веќе видена | слични

„Во дебатната емисија на ТВ Шења новинарот Насер Пајазити рече дека Алтернатива е независен политички субјект, кој сам одлучува, но напомнувајќи дека таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијанса за Албанците, коалициониот партнер на Алтернатива, објави соопштение за јавноста во кое тврди дека партијата на Африм Гаши најмалку три пати по ред го ...
| | веќе видена | слични

Договорот потпишан за коалиција меѓу Алијансата за Албанците и Алтернативата, јасно ги дефинира критериумите и временските рокови на оваа коалиција, односно во ...
| | веќе видена | слични

Напредок во преговорите, но без конркетни кадровски решенија и без изјави е епилогот од третата средба на премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм ...
| | веќе видена | слични

“Минимумот на коректност што го очекуваме од вас е да одговорите дали е валиден или не, договорот потпишан меѓу Алијансата за Албанците и Алтернатива? Ако не, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Македонија, Зоран Заев и претседателот на политичката партија Алтернатива, Африм Гаши, со своите тимови, денеска, имаа нова работна ...
| | веќе видена | слични

На средбата на премиерот Зоран Заев и лидерот на „Алтернатива“, Африм Гаши е констатиран евидентен напредок во усогласувањето на ставовите околу дополнувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијанса за Албанците, коалициониот партнер на Алтернатива, во средата вечерта објави соопштение за јавноста во кое тврди дека партијата на Африм Гаши најмалку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алтернатива утревечер ќе излезе со став дали ќе биде дел од владината коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: