ВИДЕО | Cyдири меѓу демонстpaнтите и полицијата во Турција, се бара оставка од Ердоган


Турската полиција вечерва го прекина протестот против владините политики и зголемените трошоци за живот во Истанбул и уапси повеќе од 30 демонстранти, објави ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска го назначи Нуредин Небати за нов министер за трезор и финансии, откако досегашниот министер Лутфи Елван поднесе ...
| | веќе видена | слични

Турската централна банка интервенираше, по што лирата закрепна. Лирата драстично падна во ноември, по одлуката на централната банка за дополнително ублажување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Турските каматни стапки ќе продолжат да паѓаат, рече претседателот Реџеп Тајип Ердоган во интервју во вторникот, тврдејќи дека една економија, независна од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турски суд му одреди притвор пред судењето на основачот на турската опозициска Партија за демократија и напредок (ДЕВА), Метин Гурџан, поради „политичка и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган нареди истрага за можна манипулација со валутата, откако лирата нагло падна на рекордно ниско ниво во однос на доларот ...
| | веќе видена | слични

Се прецизира дека Ердоган му наложил на Државниот надзорен одбор, агенција за ревизија која известува пред претседателството, да ги идентификува институциите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По предавањето на ранетите, а потоа и другите украински борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, кои беа под опсада со недели, слики од војници кои се ...
сите 374 | | | веќе видена

Пратениците денеска во Собранието расправаат за Дополнетиот предлог на законот за финансиска стабилност, со европско знаменце. Пратеникот Антонио Милошоски од ...
сите 320 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а ...
сите 431 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 594 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Дарко Лазаров во емисијата 24 анализа потенцираше дека ребалансот на буџетот се прави многу рано и најчесто се прават во септември. ...
сите 187 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 110 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своето лицемерие. Тоа е партијата која двојно го зголеми јавниот долг за да гради лажен барок и споменици, а сега во време на криза ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Cyдири меѓу демонстpaнтите и полицијата во Турција, се бара оставка од Ердоган

Од:
До кого (е-маил):
Порака: