Митева: Алтернатива има две опции или да го послуша гласот на народот или да тргне по позиции


Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ Марија Митева на денешната прес конференциоја одговарајќи на новинарско прашање кој е ставот на ВМРО-ДПМНЕ за можноста Алтернатива ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за вработување (АВРСМ) нема добра контрола на парите што ги дава за реализација на мерките од Оперативниот план за вработување, констатира Државниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никој не контролирал и не водел дневна евиденција за тоа колку и каде вработените во Агенцијата за вработување ги возат службените возила и колку бензин ...
| | веќе видена | слични

Во извештајот, во клучните утврдени состојби се посочени неусогласени податоци од евиденциите за постојани средства, залиха, паричен надоместок и активни мерки ...
| | веќе видена | слични

Неусогласени податоци за евиденциите за постојани средства, залихата, паричен надоместок и активни мерки со сметководствена евиденција. Преземени обврски без ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Изразивме неповолно мислење за вистинитоста и објективноста на финансискиот извештај и за усогласеноста со законската регулатива, упатства и воспоставени ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за ревизија изврши ревизија на финансиските извештаи заедно со ревизија на усогласеност на Агенцијата за вработување на Република Северна ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Раководењето со локалната самоуправа од страна на градоначалниците на СДСМ било спротивно на закон во многу сегменти, изјави Марија Митева портпарол на ...
| | веќе видена | слични

Раководењето со локалната самоуправа од страна на градоначалниците на СДСМ било спротивно на закон во многу сегменти, објави денеска портаролот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската амбасадорка во Скопје Анџела Агелер е една од добитничките на награда од претседателот на САД Џо Бајден за исклучителни услуги на американскиот ...
сите 131 | | | веќе видена

Според него, во 2024 година САД, Европа и самата Украина, ќе ги зголемат капацитетите на нивните воено-индустриски комплекси. Вашингтон планира да ја стави ...
сите 143 | | | веќе видена

Не мислам дека сето ова може да добие политичка конотација и не би смеело да добие, затоа што се работи за две грозоморни убиства, особено ако се има предвид ...
сите 129 | | | веќе видена

Поминато е повеќе од еден милениум од животот и творештвото на Климент Охридски, но неговата заслуга не само што не е заборавена, туку преставува свет аманет ...
сите 72 | | | веќе видена

Во интервју за Република, Зоран Мустеровиќ даде психолошка анализа на случајот. Вања Ѓорчевска исчезна на 27 ноември, а подоцна беше утврдено дека девојчето е ...
сите 47 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митева: Алтернатива има две опции или да го послуша гласот на народот или да тргне по позиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: