13 починати од Ковид-19 од 45 до 89 години, уште 601 болен од 4.501 тест

4 копии
5 копии
6 копии

Во последните 24 часа се регистрирани 528 нови случаи на ковид-19 од направени 4.323 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се од: ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 573 | | | веќе видена

Претставникот на Движењето БЕСА, Абдуш Демири, во вечерашното гостување во емисијата „Патот кон“ на Алсат, рече дека најлоша партија од албанскиот блок во ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

13 починати од Ковид-19 од 45 до 89 години, уште 601 болен од 4.501 тест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: