За осум години Урбаниот парк двојно намален


Паркинзи на Општина Центар прави подготовки за реализација на едно од ветувањата на градоначалникот на Центар. Претпријатието во иднина ќе врши услуги и за ...
| | веќе видена | слични

Освен за регулирање на паркирањето во Центар, во иднина ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ ќе се грижи и за јавната хигиена. Во рамките на претпријатието ќе се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски оствари работен состанок со директорот на ЈП „Паркинзи на општина Центар“ Васко Кичевски, околу новата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 178 непрописно паркирани ...
| | веќе видена | слични

Ќе добие ли општина Центар ефикасна комунална служба со најавата за префлање на надлежностите за комунално одржување на општината во рацете на Јавното ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Паркинзи Општина Центар“ (ПОЦ) ќе има нова дејност за одржување на јавната хигиена низ општината. Со тоа, покрај одржување на ...
| | веќе видена | слични

Герасимовски, како што соопшти Општина Центар, во текот на изборната кампања неколкупати повтори дека ЈП ПОЦ настрана од дејноста за организирање, управување, ...
| | веќе видена | слични

Новиопт градоначалник на општина Центар, Горан Герасимовски, вчера го доби уверението за градоначалник на централната скопска општина и го презема раководењето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Горан Герасимовски ја презеде функцијата градоначалник на општина Центар. Вчера досегашниот градоначалник Саша Богдановиќ му ја предаде канцеларијата со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 487 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 445 | | | веќе видена

Интегрираното воено планирање во структурите на НАТО ќе стане многу поедноставно, што ќе го направи регионот полесен за одбрана со пристапувањето на овие две ...
сите 449 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 476 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 352 | | | веќе видена

Бугарската партија Има таков народ (ИТН) на Слави Трифонов, која е дел од владината коалиција, го засилува притисокот врз премиерот Кирил Петков да не го ...
сите 221 | | | веќе видена

Вчерашната пресуда за предметот ТНТ во кој осудени се Никола Груевски, Миле Јанакиески и Тони Трајковски уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За осум години Урбаниот парк двојно намален

Од:
До кого (е-маил):
Порака: