Променет сообраќаен режим од Бриколаж до мостот Естекада

4 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози со умерен интензитет надвор од градските средини. На граничните премини, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.Од Г.П. Илинден – Струга известуваат дека на патниот правец А2 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ЦУКС известува дека во овие утрински часови поголем број возила се забележуваат долж: -бул. Киро Глигоров кон населба Автокоманда, -бул. 8ми Септември во двете ...
| | веќе видена | слични

– Сообраќајот се одвиваше по девијација, која ќе биде отстранета и сообраќајот ќе се одвива нормално по коловозната лента, информира претпријатието по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сообраќајот ќе се одвива нормално по коловозната лента на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – Песочан кај местото Печуркара, соопшти ЈП ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 10. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Градежното претпријатие „Илинден“ од Струга известува дека на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – ...
| | веќе видена | слични
14 копии

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Променет сообраќаен режим од Бриколаж до мостот Естекада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: