Занаетчиска комора: Нереално е 18.000 денари минимална плата

Златарници, фризерски салони, пиљарници, училишта за странски јазик и мали бутици, со првиот мрак ги гаснат излозите и светлечките реклами за да заштедат и да ...
| | веќе видена | слични

Текстилната индустрија е пред банкрот и доколку не се обезбеди некаква поддршка резултатот ќе биде масовно затварање на голем број компании. Ова го тврдат ...
| | веќе видена | слични

Текстилните фабрики од Југоистокот ќе бараат помош од државата за полесно да ја пребродат енергетската криза и евентуалното зголемување на минималецот на 18 ...
| | веќе видена | слични

Текстилците од Југоистокот бараат помош од Владата бидејќи се пред ставање клуч на своите капацитети. Тврдат дека ковид пандемијата им нанесе тежок удар која ...
| | веќе видена | слични

Избраните градоначалници да ги почитуваат барањата на занаетчиите кои се однесуваат на мерки и субевнции, Владата да ја субвенционира минималната плата доколку ...
| | веќе видена | слични

Останато

Аналитичарите велат дека ова ќе значи враќање наназад за македонската црква, која што во 1967 година прогласи автокефалност. Вестите коишто денеска пристигнаа ...
сите 566 | | | веќе видена

Македонија е држава која со ваква ненародна власт континуирано е во криза, а имаме пораз практично на сите полиња и време е да побараме и предвремени ...
сите 467 | | | веќе видена

Ситуацијата во Северна Кореја драстично се влоши само четири дена откако официјалните лица го пријавија првиот случај на инфекција со корона вирусот. ...
сите 195 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 96 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Занаетчиска комора: Нереално е 18.000 денари минимална плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: