`Јагуар`, очила за сонце и марама: Кралицата снимена како вози џип на имотот на дворецот Виндзор

Британската кралица Елизабета Втора, чија здравствена состојба последните денови ги загрижува Британците, била снимена зад волан на теренско возило на имотот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Британската кралица Елизабета Втора ги повика светските лидери на климатскиот самит COP26 да постигнат вистински државнички дух и да создадат побезбедна и ...
| | веќе видена | слични

На самитот COP26, британската кралица Елизабета апелираше до светските лидери да се издигнат над политиката за момент и да создадат побезбедна и постабилна ...
| | веќе видена | слични

Таа во видеопорака рече дека многу луѓе се надеваат оти времето на зборови сега поминало во време за акција. Британската кралица порача дека тие треба ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 407 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Јагуар`, очила за сонце и марама: Кралицата снимена како вози џип на имотот на дворецот Виндзор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: