СЕ ПЕЧЕ НОВА ЦЕНА НА ЛЕБОТ Поскапувањето на струјата може да стави клуч на вратите на мелниците и пекарите

Наскоро нè очекуваат нови повисоки цени на брашното и лебот. Мелничко-пекарската индустрија ќе мора да ја зголемат цената на производите за да можат да го ...
| | веќе видена | слични

Трговците со нови маки, екологистите половично задоволни, а производителите револтирани – ваква е ситуацијата на терен, на неполн месец пред почетокот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Енергетската криза чиишто последици веќе се чувствуваат во земјава се резултат на повеќе фактори: долгогодишна погрешна економска и инвестициска политика во ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани со страв ги очекувааат минусните температури. Според последните статистички податоци, а кои се однесуваат на 2019 година, најголемо ...
| | веќе видена | слични

Трговците и малите занаетчии се надеваат дека зимава ќе помине без рестрикции на струја, ама сепак „фрлаат око“ и на алтернативните решенија, со кои ќе можат ...
| | веќе видена | слични

Македонија е предупредена и не се знае до кога ќе не толерираат државите од каде што, буквало недозволено повлекуваме големо количество струја. Експертите се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 654 | | | веќе видена

По четири часа заврши средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши за вклучување на партијата во Владата и парламентарното ...
сите 266 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 384 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 385 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Маж и неговата сопруга, кои беа повредени во автобуската несреќа во Бугарија, денеска се отпуштени од Итната болница Пирогов во Софија. Како што јави ...
сите 612 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи соопшти дека е донесена одлука за пренос на телата на нашите сограѓани кои загинаа во трагичната несреќа во четврток, 2 ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ПЕЧЕ НОВА ЦЕНА НА ЛЕБОТ Поскапувањето на струјата може да стави клуч на вратите на мелниците и пекарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: