Енергетска криза: Зелените политики да бидат одговор на црвеното светло за тревога


Енергетската криза чиишто последици веќе се чувствуваат во земјава се резултат на повеќе фактори: долгогодишна погрешна економска и инвестициска политика во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Твоја партија во согласност со една од основните програмски определби за демократизација во пристапот кон сончевата енергија, уште еднаш ја повикува Владата да ...
| | веќе видена | слични

Во мачниот период на транзиција на енергетските системи од фосилни горива на обновливи и чисти извори на енергија, охрабрува заклучокот од нова студија дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Идејата за некаква „соларна револуција“ и за достигнувањето дека еден ден ќе користиме бесплатна енергија од сонцето, со децении се пласира во јавноста. ...
| | веќе видена | слични

Обновливите извори на енергија што стапија во употреба во 2020 година, поттикнати од соларните фотоволтаици, ги снижија нивните трошоци за производство на ...
| | веќе видена | слични

Ако сакаме да ја ублажиме глобалната сиромаштија и да го ограничиме затоплувањето на многу под 2 Целзиусови степени, глобалниот капацитет за производство на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Енергетска криза: Зелените политики да бидат одговор на црвеното светло за тревога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: