Со доводно црево за водовод поткупувале гласачи во Радовиш


11 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје поведе постапка против 34-годишен скопјанец осомничен дека сторил шест кривични дела „разбојништво“ ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица, татко и син, за кои постои основано сомнение дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Татко и син во во својот дом во скопска Топана си направиле импровизирана работилница каде изработувале и поправале оружје и муниција. Цел арсенал пушки, ...
| | веќе видена | слични

При претрес во домот на синот била лоцирана импровизирана работилница за изработка и поправка на оружје и муниција а воедно пронајдени се и запленети огромен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 648 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 380 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 408 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со доводно црево за водовод поткупувале гласачи во Радовиш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: