Апасиев: Гласачите не се вреќа компири, па да ви ги `дадеме`

2 копии

Собранието ќе има шест нови пратеници по официјализирање на резултатите од локалните избори. Собраниската за градоначалничка фотелја ја менуваат 4 пратеници на ...
| | веќе видена | слични

Уште двајца нови пратеници ќе седнат набргу во собраниските клупи. Станува збор за Зоран Коцевски од ВМРО-ДПМНЕ и Драгољуб Филипоски од СДСМ. Зоран Коцевски ...
| | веќе видена | слични

Пратениците што се кандидираа за градоначалници, но не беа избрани, немаат намера да се откажат од пратеничкото столче. Никој од седумте народни избраници не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов го демантира претседателот на Левица, Димитар Апасиев и вели дека неговиот син нема сопственост на деловен простор во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Петре Шилегов и кандидат за нов Мандат демантира дека неговиот син поседува деловен објект во Ист Гејт. Ова доаѓа откако претходно лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов ја демантираше информацијата пуштена на социјалните мрежи од претседателот на Левица, Димитар Апасиев дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„За разлика од противкандидатката, јас веднаш отворено и експлицитно демантирам. Лажните вести нема да ви пројдат на овие избори. Како што веќе покажа, ...
| | веќе видена | слични

Димитар АПАСИЕВ Лузерите Шилегов и Заев го токмеле и форсирале отворањето на Ист Гејт, да биде баш пред вториот изборен круг - за да прокнижат некое поенче, ко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 638 | | | веќе видена

Мојата цел е да победам и да го вратам социјалдемократскиот сојуз на победничките шини, изјави вечерва во Тема на денот на Сител Фросина Ременски, кандидат за ...
сите 355 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 380 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 418 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 141 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апасиев: Гласачите не се вреќа компири, па да ви ги `дадеме`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: