Милошоски од Ресен: Победата на листата на советници ќе ја поткрепиме и со градоначалник, излезете масовно и гласајте за Јован Тозиевски


Интегрален текст од изјава на Антонијо Милошоски, пратеник од ВМРО ДПМНЕ. Tука од Ресен, од Јанковец, сакам да испратам една порака. Mногу сме задоволни од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Александар Јовановски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кичево, иако во првиот круг имаше најмногу гласови на локалните избори, во вториот загуби ...
| | веќе видена | слични

За мене лично најголемиот победник на овие избори е колегата Александар Јовановски од Кичево, првиот кој успеа да ги сруши сите бариери и за четири години со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Првиот човек на гостиварскиот огранок на ДУИ, Башким Хасани на вечерашната прес-конференција рече дека загубиле во трката во вториот круг на локалните избори и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Димче Атанасовски од ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата „Создади нова иднина“ во вториот круг од изборите го освои мнозинството од гласовите на каменичани со што ...
| | веќе видена | слични

Во својата првична изјава Атанасовски како нов градоначалник на Македонска Каменица, кажа дека од утре градот ќе го води нов честит тим. -Емоциите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател на СДСМ Драган Ковачевски од вечерва ја презентира програмата пред членовите на СДСМ. Вечерва сме во Карпош каде се сретнувам со ...
сите 493 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски од Ресен: Победата на листата на советници ќе ја поткрепиме и со градоначалник, излезете масовно и гласајте за Јован Тозиевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: