227 нови случаи на ковид-19 – пријавени се 15 починати лица

19 копии
13 копии
2 копии

Хрватското здружение на болнички лекари изрази загриженост дека болниците во земјата би можеле да бидат преполни со пациенти тешко болни од ковид-19, јави ДПА. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

43-годишен кумановец е најмладата жртва од ковид во изминатите 24 часа. Според податоците од Министерството за здравство регистрирани се 12 починати лица, сите ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 202.552, бројот на оздравени пациенти е 188.540, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменикот министер за финансии, Димитар Ковачевски кој е дел од владиниот преговарачки тим за влез на Алтернатива во Владата вели дека е позитивен. - Ние имаме ...
сите 314 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 190 | | | веќе видена

Аналитичарот и поранешен функционер, Ивица Боцевски, во гостувањето на ТВ21 изнесе теза дека оставките на Зоран Заев од премиерската и од лидерската функција ...
сите 129 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

227 нови случаи на ковид-19 – пријавени се 15 починати лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: