Франција ги замрзна цените на гасот до крајот на 2022 година

Кинеските државни челници ја одредиле целената цена на термален/термички јаглен за да го стивнат пазарот на клучниот енергенс за производство на електрична ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шпанската Влада денеска одобри пакет мерки за заштита на потрошувачите од поскапувањето на електричната енергија, соопшти Владата на Твитер. Пакетот е усвоен ...
| | веќе видена | слични

Германија, Данска, Ирска и шест други европски земји во понеделникот изјавија дека нема да поддржат реформи на пазарот на електрична енергија во ЕУ како ...
| | веќе видена | слични

Италија би можела да обезбеди повеќе од 5 милијарди евра како мерка за ублажување на влијанието на зголемените трошоци за енергија врз потрошувачите, објави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска, на самит во Брисел, лидерите на Европската унија се согласија за серија мерки што на краток рок треба да ги ублажат, а на подолг да ги заштитат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција ги замрзна цените на гасот до крајот на 2022 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: