35 годишен пациент најмлад меѓу 14-те нови смртни случаи од Ковид, 490 позитивни граѓани


Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.073 тестирањe, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Лондон Садик Кан денеска ја повика Владата да усвои мерка со која ќе биде задолжително носењето маски во јавниот превоз, бидејќи во Велика ...
| | веќе видена | слични

 Од нив, околу 1300, или дури 82 % не биле вакцинирани, а околу 18 % ја загубиле битката со вирусот и покрај примената вакцина. Ова го покажува најновата ...
| | веќе видена | слични

Во период од 6.08 до 28.10.2021 на територија на државата починале 1592 пациенти со Ковид 19, 1310 пациенти од починатите, односно 82% не биле вакцинирани, а ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на активни случаи во регионот. Според директорот на Центарот за јавно здравје - Скопје, Бесим Зеќири, загрижува тоа што опфатот со вакцинација во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 303 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

35 годишен пациент најмлад меѓу 14-те нови смртни случаи од Ковид, 490 позитивни граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: