ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончев есенски ден со минимална температура од 2 и максимална до 21 степен

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне во западните делови со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од ...
| | веќе видена | слични
11 копии
7 копии

Охрид, 26. октомври 2021 (ИНПРЕС) – И понатаму се спушта нивото на водата во Охридското Езеро. Според денешните мерења на Управата за хидрометеоролошки работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии

Времето наутро во земјава ќе биде студено, на повеќе места со негативни температури и со услови за слаба утринска магла по одделни котлини. Во текот на денот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 399 | | | веќе видена

Новиот сој на коронавирус „омикрон“ е откриен во Јужна Африка а потоа следат се повеќе информации од оваа земја во кои се тврди дека овој вид предизвикува ...
сите 738 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 177 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 112 | | | веќе видена

Откако вчера Жоржињо не ја освои „Златната топка“, еден навивач толку многу се налути што го скрши телевизорот. А на социјалните мрежи се појави и видео од ...
сите 224 | | | веќе видена

По одлуката на Владата во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од корона вирусот и за спречување на ширењето на пандемијата, за ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончев есенски ден со минимална температура од 2 и максимална до 21 степен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: