Беќаровски до родителите: Плативте 2 милиони евра за ПЦР, а не сакате бесплатни антигенски тестирања за децата


Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
| | веќе видена | слични

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија во својата најнова објава на фејсбук прави паралела меѓу како што вели индиската мудрост и балканскиот ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека верува дека до крајот на неделава околу 500 деца ќе бидат тестирани на Ковид-19, имајќи ја предвид ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Верувам дека до крајот на оваа неделавa ќе се истестиратт 500 деца.Се тестираат деца во средните училишта во Скопје и во повеќе основни училишта во повеќе ...
| | веќе видена | слични
12 копии
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател на СДСМ Драган Ковачевски од вечерва ја презентира програмата пред членовите на СДСМ. Вечерва сме во Карпош каде се сретнувам со ...
сите 493 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 119 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Беќаровски до родителите: Плативте 2 милиони евра за ПЦР, а не сакате бесплатни антигенски тестирања за децата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: