СДСМ: Да гласаме за бројот 12 кој носи развој и напредок на општините


На последниот ден од кампањата јасна е разликата на понудите на СДСМ и коалицијата Најдоброто за мојата општина и останатите политички партии и коалиции. СДСМ ...
| | веќе видена | слични
9 копии
6 копии
3 копии

Благдарност за огромната поддршка од граѓаните на Битола кои ја дадоа во неделата, за нивната храброст, достоинствена одлука, излезеност во масовен број. Тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ја гледав таа прес конференција во текот на вчерашниот ден каде што СДСМ дава снимка од средба моја заедно со раководството на општинскиот комитет во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска сме овде во Битола и симболично овде во „Жабени“, ја даваме оваа изјава во индустриската зона „Жабени“, да ги охрабриме битолчани да им кажеме дека ...
| | веќе видена | слични

Доста беше лаги и празни ветувања! Време е за промени, проекти и победи, стои во Фејсбук статусот на Никола Најдовски, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за општина Демир ...
| | веќе видена | слични

Горан Герасимовски, кандидатот за градоначалник на центар од сдсм и коалицијата им порача на граѓаните дека општина центар е срцето на градот и лулка на ...
| | веќе видена | слични

Kандидатот за градоначалник на Карпош, од СДСМ и Коалицијата, Душко Весковски денеска се обрати до јавноста со видео. -Заедно тргнавме по патот за најдоброто ...
| | веќе видена | слични

 Нашата општина може и мора да оди само напред, со реализација на граѓанскиот концепт, со реализација на проевропскиот концепт преку реално остварливи проекти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 413 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 55 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 212 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 269 | | | веќе видена

Се сеќавам беше се уште генерален секретар, како партија ги живеевме едни од најтешките моменти, се сретнавме во ходниците на партијата поразговаравме, знаевме ...
сите 167 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Да гласаме за бројот 12 кој носи развој и напредок на општините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: