ОЈО и утре ќе врши увид во Бучим, нема детали како загинале двајцата алпинисти

8 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш заедно со увидна екипа, кримтехничар од Министерството за внатрешни работи и инспектори за труд и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До редакцијата на „Фактор“ попладнево стигна известување од работниците на рудникот „Бучим“ дека се организира протест. Како причина за незадоволството се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
14 копии

Советот на Општина Радовиш на вчерашната вонредна седница донесе одлука денешниот ден да се прогласи за ден на жалост заради трагично загинатите двајца ...
| | веќе видена | слични

Македонските планинари и жителите на Радовиш жалат за трагично загинатите радовишки алпинисти Зоран Мајсторски (45) и Драган Станишков (20) од алпинистичкото ...
| | веќе видена | слични

Се уште останува енигма како се случи несреќата во „Бучим“ каде загинаа двајца членови на алпинистичкиот клуб „Плоча“ од Радовиш кои ги чистеле високите силоси ...
| | веќе видена | слични

Македонската алпинистичка федерација со жалење ја прими веста за несреќата што вчера се случи во еден од силосите на рудникот Бучим кај Радовиш, во која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЈО и утре ќе врши увид во Бучим, нема детали како загинале двајцата алпинисти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: