Ревакцинирани 44 oтсто од полнолетните граѓани во државата


4 копии

Унгарија одлучи да прифати 50 пациенти со Ковид-19 од Романија и да ги смести на одделенија за интензивна нега во нејзините болници, изјави денеска министерот ...
| | веќе видена | слични

Шведската „Ковид-19“ стратегија за училиштата е сложена, но ноншалантните ставови и недостатокот на систематска заштита на учениците може да се опишат како ...
| | веќе видена | слични

Додека кај нас, кога е корона вирусот во прашање, вообичаено „се е под контрола“ поради што сме на второ место во светот по смртност, а денеска Филипче ...
| | веќе видена | слични

Проф. Д -р Љиљана Марковиќ Дениќ, претседател на Националниот експертски комитет за имунизација во Србија, за РТС вели дека засега нема податоци за профилот на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на минатата недела е забележан зголемен број на тестови за околу 3%, но намалување на позитивните случаи за речиси 12% споредено со неделата пред таа. ...
| | веќе видена | слични

Полни кафулиња, ретко кој носи маска, речиси да нема рестрикции, пандемијата како да е завршена во Србија, но реалноста е дека таа моментално ја има ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на активни ковид случаи во државава изнесува 6 658 и бележи пад за околу 4000 споредено со претходната недела. Повеќе од половина од вкупниот број се во ...
| | веќе видена | слични

Српската докторка Љиљана Марковиќ Дениќ објасни дека постои суштинска разлика помеѓу трета доза од вакцина и засилувачка доза. Како што објаснува таа, трета ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва се одржа седница на Централниот одбор на СДСМ. Поради заштита на здравјето седницата се одржа онлајн, преку дигитална платформа. Членовите на ...
сите 544 | | | веќе видена

УШТЕ ЕДНА СООБРАЌАЈКА СО СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ СЕ СЛУЧИ ВО СКОПЈЕ Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид и презема дејствија за ...
сите 269 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг одамна загубил контакт со реалноста и неговите изјави не можат да се сфатат сериозно, изјави денеска шефот на ...
сите 590 | | | веќе видена

Најубавите песни на „Парни ваљак“ вечерва се слушаа на плоштадот Македонија во Скопје. Студеното време не ги спречи љубитлите на безвремеснка песна да се ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери информира дека пратениците и тој како спикер знаат што прави Владата во процесот на дијалог и преговори со Бугарија ...
сите 382 | | | веќе видена

Времето во Македонија претпладне со умерена до значителна облачност, освен на запад каде ќе преовладува сончево време. Попладне облачноста ќе се намали. Вдолж ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ревакцинирани 44 oтсто од полнолетните граѓани во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: