Во Галичник одбележан Светскиот ден на туризмот


Иако кратка, туристичката сезона 2021. може да се оцени како солидна и успешна со оглед дека и понатаму трае ковид пандемијата, велат туристичките работници. ...
| | веќе видена | слични

Туристичките работници ја оценија како успешна изминатава туристичка сезона на охридско-струшката ривиера. Со оглед на ковид-состојбата задоволни се од ...
| | веќе видена | слични

Туризмот во светски рамки беше една од најпогодените индустрии од пандемијата со Ковид-19 во изминатите две години, но главниот фокус на Владата на Република ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Загрижувачко намалување на бројот домашни и странски туристи, како и ноќевања, покажуваат официјалните статистички податоци за периодот јануари – јули 2021 во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев вчера објави дека за половина година турзимот во Македонија пораснал за 56,6 отсто годинава во споредба со истиот период лани, а денеска ...
| | веќе видена | слични

Кампањата „Дома си е дома“ и ваучерите за поттикнување на туризмот ги привлекоа домашните туристи, а безбедносниот печат значително придонесе за странски гости ...
| | веќе видена | слични

Вчера беше одбележан Светскиот ден на туризмот. Министерот за економија, Крешник Бектеши и директорот на Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот, Љупчо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Галичник одбележан Светскиот ден на туризмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: