МЗ: Вчера се аплицирани 6.897 вакцини


9 копии

Најмалку 100 демонстранти беа уапсени во Мелбурн за време на новите демонстрации против строгите ограничувачки мерки што се во сила во овој австралиски град. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Романците протестираат против вакцините и покрај рекордниот број заболени од коронавирус. Неколку илјади луѓе протестираа во Букурешт на повик на десницата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израелците протестираа низ целата земја против новиот систем на таканаречени зелени премини, што предизвика сообраќаен метеж.Противниците на таквите поминувања ...
| | веќе видена | слични

Голем број демонстранти се собраа вчера во центарот на Букурешт за да протестираат против рестриктивните мерки, вклучувајќи пропусници, пасоши за ковид, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 903 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Вчера се аплицирани 6.897 вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: