Две минимални плати не можат да ги покријат основните животни трошоци

2 копии

Цела Европа се соочува со недостиг на возачи. Во Велика Британија недостигот кулминираше со тоа што не можеше да се превезе бензинот до бензинските пумпи, а се ...
| | веќе видена | слични

Платите на здравствените работници во Црна Гора, лекари и медицински сестри, ќе бидат зголемени на 30 проценти од 1 јануари следната година, беше објавено на ...
| | веќе видена | слични

Дали со просечна плата може нормално да се живее во Македонија? – е прашањето кое им го поставиме на нашите читатели. Генерално, нивните одговори одат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за финансии и социјална заштита Милојко Спајиќ на денешната прес -конференција го претстави „Маршаловиот план“ за Црна Гора, кој, меѓу другото, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 356 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 351 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 105 | | | веќе видена

Нов извештај на ЕУ. Стари чекалници на Западен Балкан. Од Скопје и Тетово ќе зависи идното парламентарно мнозинство. Паѓа довербата кон СДСМ, но ДУИ со ...
сите 169 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена

Целта е да се уплашат граѓаните, да се поделат преку закани кои уште по првиот круг се упатуваат. Наследството на ВМРО-ДПМНЕ и во Скопје и во другите општини е ...
сите 157 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две минимални плати не можат да ги покријат основните животни трошоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: