Регистрирани 526 нови случаи на коронавирус, починаа 28 лица

6 копии
5 копии
3 копии
4 копии

Починати се 12 лица од коронавирус во последното деноноќие, покажуваат бројките на Институтот за јавно здравје во Скопје. Од нив 5 починати лица се од Скопје ...
| | веќе видена | слични

Дванаесет лица починаа од ковид-19 во изминатите 24, а од 3.379 тестирања регистрирани се 412 нови случаи, стои во статистиката на Министерството за здравство ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа направени се 3.379 тестирања на САРС КОВ 2 и регистрирани се 412 позитивни случаи: Скопје – 205, Куманово – 39, Кочани – 23, Кавадарци – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 409 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 334 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи преку соопштение категорично ги отфрла, како што се вели, невистините кои за наводно координирано следење, малтретирање и ...
сите 110 | | | веќе видена

Охрид, 25. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Втора недела кампања во пресрет на вториот круг од локалните избори што ќе се одржи на 31-ви октомври. Вечерва на полноќ ...
сите 184 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 291 | | | веќе видена

Од Општинската изборна комисија на Општина Бутел, денеска му е врачено уверението на Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општината.Како што соопштија од ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регистрирани 526 нови случаи на коронавирус, починаа 28 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: