Љубопитни факти за сексот

Продолжуваме да собираме интересни статистики за вас. Овој пат ќе ви кажеме неочекувани факти за интимноста. Мастурбација Секогаш можете да го поканите вашиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Психолозите спровеле бројни истражувања за да ги утврдат причините поради кои тие се впуштаат во љубовни афери. И мажите и жените изневеруваат од различни ...
| | веќе видена | слични

 Постои некоја стигма кога станува збор за секс и жени – поради некои застарени верувања, многу жени се чувствуваат лошо ако сакаат секс и неретко му даваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Женкарот е вешт играч кој научил како да направи жената да се чувствува посебна. Но, првиот знак за аларм е претерување со романтични гестови. Тој сака да ги ...
| | веќе видена | слични

Лошиот интимен живот и тоа како може да доведе до проблеми во бракот или врската. Да бидеме искрени, секој маж сака да има партнерка покрај себе, за која велат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога врската излегува од фазата „меден месец“ и кога паровите влегуваат во една рутина, тоа често се одразува на сексуалниот живот. Страста исчезнува, сексот ...
| | веќе видена | слични

Тешко е да се признае, но и после многу години заедно, може да се случи да помине љубовта меѓу двајцата партнери. Понекогаш љубовта згаснува кај вас, понекогаш ...
| | веќе видена | слични

Мажите често знаат да се повлечат пред предизвикот на заведување. Мажите се родени ловци, а психолозите тврдат дека флертувањето е најинтересната игра што тие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Независната кандидатка за градоначалник на град Скопје, утрово се сретна со жителите од општина Аеродром. Разговараше со пазарџиите и потрошувачите на ...
сите 362 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 387 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 120 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 195 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 412 | | | веќе видена

Полицијата соопшти дека вчера во 19.00 часот на автопатот Скопје – Гевгелија, на место викано „Клучка – село Смоквица“, полициски сужбеници од Полициската ...
сите 516 | | | веќе видена

Оставката на историчарот Ванчо Ѓоргиев дополнително ќе ја ископмлицира работата на мешовитата комисија, особено поради тоа што доаѓа во деликатен момент среде ...
сите 179 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 262 | | | веќе видена

За власта, а особено за Заев ова е последната сламка за спасот. И не е незаслужено затоа што народот е против него. Тоа е последица на многу разочарувања и ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Љубопитни факти за сексот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: