Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19


Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Речиси 14.000 нуклеарни оружја се складирани низ целиот свет. Хуманоста останува неприфатливо близу до нуклеарно уништување, напиша на Твитер генералниот ...
| | веќе видена | слични

-Приближно 14 илјади нуклеарни боеви глави се складирани низ целиот свет. Неприфатливо е колку човештвото е блиску до нуклеарно уништување, напиша на Твитер ...
| | веќе видена | слични

Според ОН, денеска е Меѓународен ден за целосна елиминација на нуклеарно оружје. – Сега е време да го тргнеме облакот од нуклеарен конфликт за добро, да го ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди дека човештвото е неприфатливо близу до нуклеарно уништување поради тоа што речиси ...
| | веќе видена | слични

Серијалот текстови што „Нова Македонија“ ги објавуваше изминатите денови и во кои беа претставени визиите и клучните поенти од обраќањата на повеќето светски ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Македонија е подготвена да се вклучи во конструктивен дијалог со Бугарија, за да обезбеди целосна имплементација на Договорот за добрососедство и соработка. Во ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот ќорсокак во европските интеграции на Северна Македонија ги фрустрира граѓаните и постојано го намалува нивниот ентузијазам за позитивни промени, ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 320 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 408 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Западниот Балкан во пост-ковид светот: Кој е вистинскиот пат до стабилност и просперитет? е темата на Самитот на Западен Балкан во организација на лондонски ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: