Гутереш предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и САД: „Мора да ја избегнеме“

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа денеска ја осуди одлуката на Етиопија да протера високи претставници на ОН за време на тековната хуманитарна криза во земјата и предупреди на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Речиси 14.000 нуклеарни оружја се складирани низ целиот свет. Хуманоста останува неприфатливо близу до нуклеарно уништување, напиша на Твитер генералниот ...
| | веќе видена | слични

-Приближно 14 илјади нуклеарни боеви глави се складирани низ целиот свет. Неприфатливо е колку човештвото е блиску до нуклеарно уништување, напиша на Твитер ...
| | веќе видена | слични

Според ОН, денеска е Меѓународен ден за целосна елиминација на нуклеарно оружје. – Сега е време да го тргнеме облакот од нуклеарен конфликт за добро, да го ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди дека човештвото е неприфатливо близу до нуклеарно уништување поради тоа што речиси ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во девет средни училишта во Скопје утре ќе почне скринингот на учениците за Ковид-19. Во текот на утрешниот ден ќе се тестираат 258 средношколци, а низ ...
сите 149 | | | веќе видена

Сите цени на горивата забележаа скок во цената. Од полноќ почна да важи новиот ценовник кој ќе биде на сила до понеделник напладне кога РКЕ ќе носи нова ...
сите 76 | | | веќе видена

Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија загуби голем број од гласовите од ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гутереш предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и САД: „Мора да ја избегнеме“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: