Рударењето на криптовалути загадува со е-отпад колку Холандија


Време зa читање: 3 минути Додека регулаторите, особено американските, се обидуваат најубаво да ја попречат крипто револуцијата, податоците собрани од TripleA ...
| | веќе видена | слични

Кина издала соопштение дека ќе се пресмета со криптовалутите.Народната Банка на Кина објавила дека сите трансакции со криптовалитите ги смета за илегални и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Поради студеното време и затворените простории ќе има зголемување на бројот на заразени, вели за Канал 5 епидемиологот проф. д-р Драган Даниловски. Според него ...
сите 308 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во текот на минатиот ден починале три лица од Ковид-19, сите во болнички услови, но во евиденцијата се додадени уште ...
сите 295 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 296 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 209 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 383 | | | веќе видена

Во септември, цените во Германија пораснаа за дури 4,1 отсто во споредба со истиот месец минатата година. Ова е првпат инфлацијата, гледана на овој начин, да ...
сите 78 | | | веќе видена

Чувствуваме обврска да ве информираме дека на голем број избирачки места, од страна на нашите набљудувачи се забележани повеќе случаи на агитирање на самите ...
сите 222 | | | веќе видена

До сега Министерството за внатрешни работи нема регистрирано посериозни нарушувања на јавниот ред и мир во текот на гласањето, кое, генерално, се одвива мирно, ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рударењето на криптовалути загадува со е-отпад колку Холандија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: