ВУЧИЌ ПОСЛЕ СОВЕТОТ: На криминалните акции на Приштина не пристануваме! Го одбив решението на Квинтата, бараме повлекување на трупите на север..


– Србија бара повлекување на сите трупи кои упаднале на север на Косово, итен одговор на ЕУ дали постои Бриселскиот договор за правниот промет. Претседателот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска оствари средби со амбасадорите на Кина и на Русија во Белград, Чен Бо и Боцан Харченко, кои ги изнесоа ставовите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, денеска изјави дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ, „фати грип“. "Тој не се одмара, можам да го кажам тоа. Би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија Александар Вучиќ откажал неколку обврски и патувања по совет на лекарите, изјавила Сузана Васиљевиќ, советничка за медиуми на српскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Србите од Косово и Метохија, кои се незадоволни од распоредувањето на специјалните единици на косовската полиција на административните премини на Јариње и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Единствената бугарска врска во Македонија е Зоран Заев. Единствениот човек во политиката кој има поврзаност со Бугарија, заедно со Љубчо Георгиевски е тој и ...
сите 227 | | | веќе видена

Релаксирањето на мерките ќе предизвика раст на бројот на нови случаи на коронавирусот, вели за Телма , микробиологот Никола Пановски. Според него, доколку ...
сите 648 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 59 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВУЧИЌ ПОСЛЕ СОВЕТОТ: На криминалните акции на Приштина не пристануваме! Го одбив решението на Квинтата, бараме повлекување на трупите на север..

Од:
До кого (е-маил):
Порака: