Мицкоски: Нивото на вчерашната дебата покажа дека не сме сите исти

Нивото на вчерашната дебата покажа дека не сме сите исти, коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за вчерашниот политички дуел со претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од денешните избори во Германија се следат и во германската амбасада во Скопје во присуство на гости, меѓу кои и лидерот на СДСМ и премиер Зоран ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вечерва се меѓу гостите на германската амбасадорка Анке Холштајн која приреди прием по повод ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изборите во Германија вечерва ги споија премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Наместо жешка политичка дебата, овој пат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во исчекување на резултатите од изборите за Бундестагот во Германија, во германската амбасада во Скопје на иста маса се најдоа лидерите на двете најголеми ...
| | веќе видена | слични

Вечерва на гости во германската амбасада во Скопје е дел од македонскиот државен врв кој го следи пребројувањето на гласањето на изборите во Германија. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски денеска остварија средба со пратеничката во ...
| | веќе видена | слични

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова не е фер и демократска трка и поткупот е брутален со самото тоа што ВМРО-ДПМНЕ по трет пат почнува изборна кампања со комплетно замрзнат имот. Ние не ...
сите 525 | | | веќе видена

Се кројат нови рестриктивни мерки - во пресрет на зимата се стега обрачот околу можноста за влез во угостителски објекти и шопинг центрите. Здравствените ...
сите 90 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 242 | | | веќе видена

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
сите 122 | | | веќе видена

Цените на горивата забележаа скок. Исходот од вчерашната одлука на РКЕ е да поскапат и бензините и дизелот. Цените на бензините од полноќ се зголемија за два ...
сите 48 | | | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ж.Т.(19) од с.Туденце, општина Јегуновце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикажување ...
сите 286 | | | веќе видена

Додека кај нас, кога е корона вирусот во прашање, вообичаено „се е под контрола“ поради што сме на второ место во светот по смртност, а денеска Филипче ...
сите 335 | | | веќе видена

Денеска се одбележуваат 28 години од првиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација. Онаа прва генерација на фудбалери која во Крањ ја совлада ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Нивото на вчерашната дебата покажа дека не сме сите исти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: