СДСМ: Мицкоски да не бара алиби, на фер и демократски избори ќе добие нова казна од граѓаните


Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
| | веќе видена | слични

„Независната“ кандидатка Данела Арсовска, поддржана од партиската коалиција ВМРО-ДПМНЕ-АА-АЛТЕРНАТИВА, се испофали себеси на првата прес-конференција по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатката за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска оствари средба со шефицата на Набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР Тана Де Зулуета и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ го осудува нападот врз Данела Арсовска од страна на Саше Ивановски – Политико, кој го сметаме како резултат на нервозата на Петре Шилегов пред ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје, каде кандидатската листа е најдолга, двајца од претендентите не дојдоа на настанот, а тројца одбија да стават потпис. Истакнаа дека не се задоволни ...
| | веќе видена | слични

Се сеќаваме добро на глупирањата на Саше Политико по прес-конференции, кога по темни ќошиња од заседа им изрипуваше на функционери, новинари, луѓе од јавниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден од главните апологети на Заев и СДСМ заедно со Бранко Тричковски и Жарко Јордановски денеска се жали дека бил жртва на луѓето кои ја придружуваат ...
| | веќе видена | слични

На денешното потпишување на Кодексот за фер избори што се одржа во просториите на Град Скопје се случи инцидент по обраќањето пред новинарите на независната ...
| | веќе видена | слични

Јас сум во предност, бидејќи досега не сум била вклучена во политиката, рече кандидатката за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, на средбата со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го соопшти заклучокот за известување на конечност од резултатите од локалните избори во првиот круг што ...
сите 625 | | | веќе видена

Ништо не сме ние без граѓаните, затоа што граѓаните знаат сѐ. Во Скопје видовме што значи граѓанството. Скопје ќе си формира граѓански совет којшто ќе дава ...
сите 317 | | | веќе видена

Државната изборна комисија (ДИК) денеска на јавна седница ќе ги објави конечните резултати од првиот круг на изборите за градоначалници и советници во 80 ...
сите 527 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 99 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва беше на средба со граѓани во Демир Хисар во рамки на активностите пред вториот круг на локални избори нареднкиот викенд. Пред ...
сите 365 | | | веќе видена

Без усвоени решенија и препораки заврши 15. состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања на Северна ...
сите 182 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 272 | | | веќе видена

Бројот на починати од корона во Македонија ја надмина бројката 7 илјади. Поточно последната статистика на Министерството за здравство вели дека починати се ...
сите 400 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски да не бара алиби, на фер и демократски избори ќе добие нова казна од граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: