КЗБ: Нема потреба од промена на моделот на настава, намалено е ширењето на вирусот

За 40% е намелена инциденцата на ширење на вирусот кај населението на ниво на цела држава со почетокот на училишната година, споредбено со ширење на вирусот во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
11 копии

Русија регистрираше 852 смртни случаи од Ковид-19 во претходните 24 часа, што е највисок број за еден ден досега, објавија властите. Претходниот рекорден број ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Еден ден откако стартуваше третата доза, во земјава неа ја примиле 69 граѓани. Неа засега ја добиваат лицата кои имаат над 60 години, оние со коморбидитети, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата се одвива со добро темпо на територијата на целата држава. Заклучно со 26ти септември, со една доза на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 518 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 215 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КЗБ: Нема потреба од промена на моделот на настава, намалено е ширењето на вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: