Во Ковид центарот во Тетово починаа двајца пациенти на 73 и 88 години

Девет отсто е процентот за кој се намалил бројот на нови случаи во периодот од 27 септември до 3 октомври споредено со неделата претходно, покажува анализата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Епидемиологот и член на Кризниот штаб, Предраг Кон, изјави дека не ги разбира аргументите на немедицинскиот дел од Кризниот штаб, кој го отфрли предлогот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Според извештајот на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) најмалку заболени од ковид-19 од 27 септември до 3 октомври има кај децата и младите, односно кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Лидерот Африм Гаши вчера потпиша програма за заедничко дејствување и приклучување во Владата со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој најави дека ...
сите 606 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 345 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

За да не запрат тенедерите и богатењето на кланот на власт, Зоран Заев ја стави и својата партија во заложништво. Спремен е да прифати се што ќе му се стави на ...
сите 366 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 85 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Ковид центарот во Тетово починаа двајца пациенти на 73 и 88 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: