Регулација на крипто-средствата: Дали оданочувањето може да го забрза процесот на општо прифаќање?

... Се гарантира слободата на пазарот и претприемништвото. Републиката обезбедува еднаква правна положба на сите субјекти на пазарот...“ Член 55 од ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за заштита на личните податоци, следејќи ја примената на Законот за заштита на личните податоци (ЗЗЛП), согледувајќи ја потребата од појаснување на ...
| | веќе видена | слични

За разлика од многу европски земји, Северна Македонија сè уште заостанува во имплементацијата на 5G мрежата.Задоцнетата европска интеграција ги отежнува сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во врска со неодамнешниот подзаконски акт на Законот за електронски комуникации, професорот на Правниот факултет во Скопје Борче Давитковски во интервјуто за ...
| | веќе видена | слични

Ова е гостински текст на Дејан Алексов првично објавен на Medium блогот на Fintech MK . Текстот е реобјавен на ИТ.МК со дозвола на Fintech MK. Дејан Алексов е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регулација на крипто-средствата: Дали оданочувањето може да го забрза процесот на општо прифаќање?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: