БОЈКОТ НА НАСТАВАТА ОД ОКТОМВРИ АКО НЕМА РЕШЕНИЕ: Претставки до Антикорупциска за дигиталните учебници

Драгана Спасевска од Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ на денешната прес-конференција информира дека оваа недела ќе поднесат претставки ...
| | веќе видена | слични

Најголем недостаток на пазарот на трудот се занимањата со тригодишно образование, како што се заварувачи или пак автомеханичари. Средното техничко училиште од ...
| | веќе видена | слични

Во округот Дојтелхаузен во Германија приватно здружение илегално отворило училиште за антиваксери и оние кои не сакаат да се тестираат. Училиштето е моментално ...
| | веќе видена | слични

Македонските ученици најдолго отсуствувале од училиште, покажува извештај на Светската Банка за Европа и Централна Азија. Македонија на листата на земји во кои ...
| | веќе видена | слични

Можно ли е да продолжи динамиката со нагорен тренд на зараза кај децата или тоа е актуелно краткорочен тренд? Во контекст на ова, постојат ли анализи во ...
| | веќе видена | слични

Македонските ученици најдолго отсуствувале од училишните клупи, покажува извештајот на На индексот за Европа и Централна Азија кој го објави СБ Македонија е ...
| | веќе видена | слични

Таблети има, ама нема доволно во училиштата. Печатени учебници има, ама и тие не се доволно за сите ученици во четврто одделение. Уште на самиот почеток од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доколку локалните избори кои се одржаа пред точно една недела, односно на 17-ти октомври, беа парламентарни избори на кои граѓаните ќе избираа народни ...
сите 428 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи струшкиот кандидат на ДУИ, Рамиз Мерко за нов мандат во градот. Ова доаѓа ...
сите 272 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 376 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 118 | | | веќе видена

Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе ...
сите 328 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 55 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БОЈКОТ НА НАСТАВАТА ОД ОКТОМВРИ АКО НЕМА РЕШЕНИЕ: Претставки до Антикорупциска за дигиталните учебници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: