335 санкции за брзо возење

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
| | веќе видена | слични
9 копии
7 копии
2 копии

На територијата на град Скопје вчера се изречени вкупно 161 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 35 санкции, 16 за возење без возачка ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Слободни, фер и транспарентни избори се суштински за секоја силна демократија, објави Амбасадата на САД на својата Фејсбук страница. – Денеска им аплаудираме ...
сите 578 | | | веќе видена

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 248 | | | веќе видена

Излезност по општини на денешниве Локални избори 2021 до 11:00 часот според АКСИОС 2017 АЕРОДРОМ 10,22 АРАЧИНОВО 5,78 БЕРОВО 13,05 БИТОЛА 12,30 БОГДАНЦИ 12,52 ...
сите 292 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 259 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 144 | | | веќе видена

1 Се погоди да врне со денови, баш пред локални избори. Излегуваш од дома со свежи впечатоци од репликите и контрарепликите на кандидатите за градоначалници, ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

335 санкции за брзо возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: