256 возачи казнети за брзо возење на територија на целата држава


2 копии
3 копии
3 копии
6 копии
2 копии

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека се казнети 62 возачи на територија на СВР Тетово, поради непрописно престигнување. „Денеска (30 ...
| | веќе видена | слични

Денеска (30 септември) од 08 до 14 часот, на подрачјето на СВР Тетово спроведена е акциска контрола за престигнување, во рамките на која вкупно биле откриени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистина е дека повикот за обедунување што го упати лидерот на СДСМ до „другарите и другарките“ ги обедини, но го обедини „другарите и другарките“ надвор од ...
сите 883 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 376 | | | веќе видена

– Филозофијата на Зоран Заев е да украде во тек на четири години 100 милиони евра од народот, и после преку поткуп да врати 10 милиони евра назад кај народот, ...
сите 288 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

256 возачи казнети за брзо возење на територија на целата држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: