Царовска ги изигнорира забелешките на Народниот правобранител за непочитување на протоколите во училиштата


Вчера бројот на позитивни ученици во училиште е 0,01, што значи дека се помалку новозаразени во споредба со понеделникот. Досега немаме индикација дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Четворица ученици од штипските основни и средни случаи се потврдени како позитивни случаи на коронавирусот во текот на викендот, а има и по еден наставник и ...
| | веќе видена | слични

Професори позитивни на Ковид 19 во изолација испратија 177 ученици од охридското основно училиште Братство Единство.Откако биле во контакт со професорите по ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Центарот за јавно здравје-Штип, Марија Димитрова ја информира јавноста дека од почетокот на учебната година па до денеска регистрирани се 25 ...
| | веќе видена | слични

По донесувањето на одлуката да се вакцинираат и учениците над 12 година, таа веднаш се вакцинирала со вакцината на Фајзер. Со старот на учебната година со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Драгана Спасевска од Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ на денешната прес-конференција информира дека оваа недела ќе поднесат претставки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изолација се 177 деца од ООУ Братство Единство од Охрид поради контакт со позитивни наставници, објавува Скопје 24 . Директорот на училиштето вели дека во ...
| | веќе видена | слични

Во основното училиште „Братство и единство“ во Охрид 177 ученици се во изолација откако биле во контакт со позитивни професори на коронавирусот. Директорот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Родителите му дадоа рок на Министерството за образование до 1 октомври да го надмине проблемот со учебниците. Во спротивно најавуваат бојкот на наставата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 574 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 149 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Скопје, Тетово и Куманово се градовите во кои има најмногу активни случаи на заразени со корона вирус. Бројките на надлежните покажуваат пад на новозаразени, ...
сите 337 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 147 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска ги изигнорира забелешките на Народниот правобранител за непочитување на протоколите во училиштата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: