(Видео) Мицкоски: Мафијата не била само во МВР, туку е распространета и во македонската дипломатија


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешната изјава во пресрет на настанот за промоција на кандидатот на градоначалник на општина Гази Баба, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четири години СДСМ на власт, четири години безредие, хаос и незадоволство кај граѓаните. Сега кога сме на прагот пред локалните избори кои што ќе се оддржат на ...
| | веќе видена | слични

Имаме институции, имаме и добри закони за битка со корупцијата, но кај нас не секогаш има вистинска и искрена волја за отворена „војна“ со корупцијата. ...
| | веќе видена | слични

Теми кои се поврзуваат со централна власт претставени преку билборди, платени реклами на социјалните медиуми и летоци и пред овие локални избори се повторно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Битката за подобри урбанистички планови и обезбедување на похумани услови за живот во централното градско подрачје, беше и останува клучна тема кога станува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема да дозволам злоупотреби и прекумерно градење во општината, а за тоа имам и конкретен план. Ќе ги донесам сите преостанити ДУП-ови кои Богдановиќ не успеа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 788 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 332 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 362 | | | веќе видена

Северна Македонија е добро подготвена во областа на работењето на Царинската унија. Царинското законодавство е високо усогласено со правото на ЕУ, а ...
сите 260 | | | веќе видена

Второто полувреме од изборната кампања почна со веќе стекнатото од првото полувреме, па по еднодневното „трезнење“ од славењето или тагувањето, како и ...
сите 162 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 27 | | | веќе видена

Заедно тргнавме по патот за најдоброто за нашата општина, најдоброто за нашата држава, вели кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Душко Весковски. ...
сите 148 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Мицкоски: Мафијата не била само во МВР, туку е распространета и во македонската дипломатија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: